Przekąski, których nie może zabraknąć w Sylwestrową noc!

Przekąski, których nie może zabraknąć w Sylwestrową noc!

Sylwestrowa noc, niezależnie od tego, w jakim miejscu się odbywa, zazwyczaj trwa wiele godzin, dlatego każdy gospodarz powinien zadbać o to, aby podczas zabawy nie zabrakło drinków oraz przekąsek, które zaspokoją głód oraz urozmaicą imprezę. Menu na sylwestrową imprezę jest niezwykle ważną sprawą, ponieważ to również od niego zależy czy zaproszeni goście będą się dobrze bawić. Najlepszym rozwiązaniem na sylwestrowe przekąski okażą się małe i poręczne przystawki, które każdy będzie mógł szybko porwać z talerza i zaspokoić głód. Zaletą tego typu rozwiązania jest to, że goście skosztują każdego dania i jednocześnie nie będą się czuli zbytnio przejedzeni, co mogłoby negatywnie wpłynąć na ich nastrój. Jakie przekąski przygotować na Sylwestra 2021/2022?Przekąski tematyczne, czyli przekąski w określonym stylu


Oryginalnym pomysłem na Sylwestra jest impreza tematyczna, którą można zorganizować niewielkim kosztem, a z pewnością zapadnie w pamięci gości na dłuższy czas. Oczywiście decydując się na imprezę tematyczną, należy dobrać odpowiednią muzykę, dekoracje, a także przekąski sylwestrowe. Dużą popularnością cieszą się imprezy stylizowane na lata 80-te, jak również w stylu hawajskim czy Hollywood. Jeżeli zdecydujecie się na imprezę tematyczną dotyczącą postaci z wielkiego ekranu, można poprosić gości, aby każdy przygotował proste przekąski do swoich ulubionych filmów. Pamiętaj, że przekąski na sylwestra wcale nie muszą być skomplikowane — świetnie sprawdzą się tutaj zarówno opcje na ciepło, jak i na zimno!


Sushi nie tylko dla doświadczonych kucharzy


W sylwestrową noc świetnie sprawdzą się przekąski na zimno, dlatego warto zastanowić się nad przygotowaniem sushi — jest proste w przygotowaniu i możesz przyrządzić wiele wariantów, nawet dla wegetarian. Do stworzenia sushi wystarczy Ci kilka podstawowych składników oraz odrobina cierpliwości przy skręcaniu rolek. Istnieje dużo prostych instruktaży, dzięki którym nauczysz się bez większych problemów robić sushi. Kolejną zaletą sushi jest to, że nie potrzebujesz do niego żadnych innych dodatków prócz imbiru i sosu sojowego. Pamiętaj, tylko żeby rozdać gościom pałeczki przed podaniem na stół.


Bez sałatki ani rusz!


Oczywiście Sylwester nie byłby Sylwestrem, gdyby na stole nie pojawia się “Sylwestrowa sałatka” – zamiast klasycznej jarzynówki czy sałatki greckiej postaw na coś bardziej oryginalnego. Ciekawym pomysłem okaże się sałatka meksykańska z dodatkiem nachosów i mięsa mielonego, której na pewno nikt nie będzie się spodziewał. Równie interesującym pomysłem okaże się delikatna sałatka z rukolą, liofilizowanymi buraczkami oraz serem kozim i orzechami włoskimi, która z pewnością każdemu przypadnie do gustu.


Chipsy, paluszki, orzeszki… a może owoce liofilizowane?


Oczywiście na każdej imprezie sylwestrowej pojawiają się “niezdrowe” przekąski w postaci chipsów, paluszków oraz orzeszków, jednakże skoro od Nowego Roku większość z nas chce zmienić swój styl odżywiania się może warto postawić na nieco zdrowsze przekąski? Polecamy zestawy przekąsek liofilizowanych “pomieszaki”, które są połączeniem nieoczywistych smaków. Owoce i warzywa liofilizowane można chrupać bez większych wyrzutów sumienia — w procesie liofilizacji warzywa i owoce zyskały na chrupiącej teksturze, jednak nie straciły swojego smaku, koloru, aromatu oraz cennych składników odżywczych i witamin. Decydując się na pomieszaki możesz wybierać z kilku wariantów, m.in. tropikalnego, klasycznego czy warzywno-owocowego.