Poznaj moc gorącej czekolady!

Poznaj moc gorącej czekolady!

Zima nadchodzi wielkimi krokami, dlatego w te pochmurne i mroźne dni coraz częściej sięgamy po ciepłe napoje, które nie tylko rozgrzeją nas wewnętrznie, ale również poprawią nam nastrój. O jakim napoju mowa? Oczywiście o gorącej czekoladzie! Któż z nas nie lubi czekolady? Jednak powszechnie czekolada jest uznawana za dość kaloryczny smakołyk — oczywiście mowa tutaj o nadmiernym spożywaniu czekolady, które może doprowadzić do rozwoju otyłości. Gorąca czekolada spożywana z umiarem może mieć pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Dlaczego warto pić czekoladę na gorąco?

Prozdrowotne właściwości czekolady


Czekolada spożywana w umiarkowanych ilościach pozytywnie oddziałuje na organizm człowieka, m.in. ma działanie przeciwnowotworowe, jak również przyczynia się do spowolnienia starzenia się organizmu. Zmagasz się z częstymi skurczami lub osłabieniem układu nerwowego na skutek nadmiernego stresu, lub spożywania kawy w zwiększonych ilościach? Odpowiedzią na Twoje problemy również jest czekolada, która jest dobrym źródłem magnezu, a jednocześnie zawarte w niej minerały i substancje sprawiają, że potrafi znacznie poprawić nasze samopoczucie. W czekoladzie znajduje się wiele cennych składników, m.in. witaminy z grupy B, witamina A oraz witamina E, a także tłuszcze roślinne, które pomagają zlikwidować tzw. zły cholesterol. Jak wpłynie na nas filiżanka gorącej czekolady? Z pewnością pobudzi układ nerwowy i wspomoże pracę nerek oraz mózgu, a także podniesie poziom naszego dobrego samopoczucia, dzięki wydzielaniu hormonu szczęścia.5 powodów, dla których warto pić gorącą czekoladę


1) Picie gorącej czekolady przyczynia się do ogólnej poprawy stanu mózgu, a więc również zwiększa potencjał umysłowy. W czekoladzie znajdują się flawonoidy, które poprawiają przepływ krwi i umożliwiają lepsze dotlenienie mózgu, dzięki czemu szybciej zapamiętujemy i zyskujemy na lepszej zdolności kojarzenia, co będzie szczególnie przydatne podczas pracy lub nauki. Przy okazji, badania naukowe wykazują, że już szklanka gorącej czekolady dziennie potrafi znacznie poprawić nasz nastrój, nawet gdy za oknem jest ciemno i pada śnieg.


2) W gorącej czekoladzie znajdują się cenne przeciwutleniacze, które dodatkowo uwalniają się podczas podgrzewania. Pijąc gorącą czekoladę, chronimy nasz organizm przez wolnymi rodnikami, które są odpowiedzialne nie tylko za starzenie się organizmu, ale również za uszkodzenia komórek, które mogą doprowadzić do powstawania nowotworów.


3) Gorąca czekolada jest pełna aminokwasów, które biorą udział w produkcji serotoniny, czyli hormonu szczęścia. Gorąca czekolada posiada w sobie również ogromne pokłady magnezu, dzięki którym szybciej i prościej będziesz w stanie zwalczyć lęk oraz stres. Czy musimy wspominać, że po wypiciu szklanki gorącej czekolady Twój nastrój poprawi się natychmiastowo?


4) Czy wiesz, że nawet szklanka gorącej czekolady dziennie pozwoli Ci przywrócić do normy ciśnienie krwi? Taki wpływ czekolady na nasz organizm zapobiega udarom mózgu i zawałom serca. Pamiętaj, aby nie przesadzać z gorącą czekoladą, ponieważ znajdują się w niej również tłuszcze nasycone i cukry, które mogą wpłynąć na rozwój chorób metabolicznych.


5) Gorąca czekolada nie tylko pozwoli Ci ukoić nerwy, ale również da Ci prawdziwy zastrzyk energii, którą będziesz mógł spożytkować, np. na aktywność fizyczną, dzięki której spalisz nieco kalorii.


Przepis na smaczną gorącą czekoladę


Kompozycje smakowe czekolady na gorąco są wręcz niezliczone, jednakże nam najbardziej smakuje połączenie gorącej czekolady z liofilizowanymi owocami. W naszej ofercie przygotowaliśmy dla Ciebie smaczne kubeczki gorącej czekolady z liofilizowanymi owocami, które pozwolą Ci szybko i sprawnie zrobić przepyszną gorącą czekoladę, gdy tylko najdzie Cię taka ochota. Jak zrobić wyjątkowo smaczną gorącą czekoladę? Wystarczy, że włożysz je do kubka z gorącym mlekiem – teraz wystarczy mieszać aż do jej rozpuszczenia i gotowe!