Czy w Polsce rosną superowoce?

Czy w Polsce rosną superowoce?

Co to są superowoce?

W ostatnim czasie w artykułach, spotach reklamowych na forach tematycznych związanych ze zdrowym stylem życia pojawia się określenie superfruit. W dosłownym tłumaczeniu z języka angielskiego oznacza ono superowoce. Na myśl nasuwa się zatem pytanie, czym są tak nazwani superherosi oraz jak działają?

Sama nazwa podpowiada nam, że owoce te są wyjątkowe i zachęca do ich zjedzenia, a w praktyce naukowej oznacza dary natury charakteryzujące się wysoką, potwierdzoną badaniami, zawartością związków o korzystnym wpływie na organizm ludzki, takimi jak: witaminy, składniki mineralne, błonnik, przeciwutleniacze. W skrócie można napisać, ze są to superbohaterowie toczący nieustanną walkę o naszą kondycję, pamięć i odporność. 

Do superowoców należą:

Obecnie do tej grupy zalicza się 13 owoców, takich jak owoce: acai i goji, mango, papaja, acerola, noni, guarana, mangostan, granatowiec, ciemne winogrono, a także borówki, żurawinę i rokitnik.

Co szczególnie istotne lista superowoców nie jest zamknięta. Systematycznie prowadzone są badania naukowe, dzięki którym do tej listy może dołączyć liczi, kiwi, durian, oraz daktyl. Wśród polskich kandydatów, predestynujących do listy superowoców znajdują się narodowe skarby, od lat stosowane w medycynie ludowej, jak:  aronia, dzika róża, jagoda, czarny bez, czarna porzeczka, jeżyna, czereśnia czy dereń.

Wszystkie wymienione owoce są niezwykle bogate w witaminy (C, E oraz z grupy B), betakaroten oraz polifenole, w tym antocyjany, będące silnymi przeciwutleniaczami, chroniącymi organizm przed działaniem wolnych rodników.

Polskie skarby

Polskie skarby, takie jak aronia, czarna porzeczka, borówka i wiele innych są i będą inspiracją dla DTS, przy tworzeniu naszych kompozycji zdrowotnych. Dzięki ciekawym i systematycznie rozbudowywanym formom podania, pomożemy Państwu włączyć do codziennego jadłospisu, odpowiednie dla indywidualnych potrzeb owoce. Systematyczna suplementacja, tak cennymi produktami, pomoże w trosce o długie i niezależne życie.